Klimatizace FINTEK - klimatizace bez venkovní jednotky

Fintek je výrobce unikátních klimatizačních jednotek, které nepotřebují instalovat venkovní jednotku. Jednotky jsou zkonstruovány jako monoblokové, s uzavřeným okruhem. Široká řada jednotek s různými výkony, každá vhodná pro různé typy instalací.

Jednoduchá a rychlá instalace

Instalace jednotky zabere minimum času. Staří jen zhotovit otvor do stěny , pověsit jednotku a zapojit do sítě. Speciální inovace si poradí i s kondenzátem , nemusíte řešit odvod kondenzátu. Na venkovní stěnu si jen vyberete barvu větrné koncovky  a je hotovo

Všude kde není možné instalovat venkovní jednotku

Historická centra, bytové komplexy , staré činžovní domy , to jsou jen některé příklady instalací kde nyní můžete konešně nainstalovat klimatizaci.

 

Produktová řada monoblokových klimatizací FINTEK

SYDNEY - elegance a účinnost

Image

Díky svým kompaktním tvarům a šířce pouhých 19 cm je Sydney zcela nový koncept klimatizace. Přední panel lze plně přizpůsobit barvám nebo obrázkům a jeho moderní linie dokonale ladí s jakýmkoli stylem prostoru a nábytku.

Rychlá a jednoduchá instalace

Styl Sydney dává vnější fasádě estetickou výhodu a nepřítomnost externích jednotek usnadňuje instalaci: vše, co potřebujete, jsou dvě díry ve zdi a k instalaci není vyžadována žádná licence na F-plyn. V případě instalace, kde teploty snadno dosáhnou 0 ° C nebo méně, se doporučuje propojit ji s odtokem vody, aby fungovala s tepelným čerpadlem.

Perfektní pro hotely

V případě, že potřebujete pokrýt velké prostory nebo mnoho místností s různými teplotami v různých ročních obdobích, nedoporučuje se centralizovaná instalace, protože údržba může být velmi nákladná, ale to není problém se Sydney: během nízkých období hotelu náklady na snižování se stanou nezbytnými a ned centralizovanou instalaci (jako je Sydney) lze snadno vypnout v místech, kde není vyžadována klimatizace. V neposlední řadě je jedinou věcí, která je nutná pro údržbu monobloků tepelných čerpadel, výměna a čištění filtrů, kdykoli dojde ke znečištění a stárnutí.

Komfort 365 dní

Sydney zaručuje pohodlí po celý rok: Díky sofistikovaným komponentům Sydney snadno snižuje spotřebu elektrické energie a zvyšuje výkon. Chlad a teplo, vše v jednom řešení.

SYDNEY je nejtenčí a nejkompaktnější jednotka na světě, perfektní pro instalaci na zeď

- Třída účinnosti A / A
- 2,73 Kw topení a 2,27 Kw chlazení
- Snadná a skrytá instalace
- Možnost instalace  vysoko na  zeď stejně jako standardní klimatizace
- Dvojitá klapka pro rozvod vzduchu
- Možnost recyklace vzduchu (volitelné)
- Certifikace CE / TUV
- RoHs / DNV certifikováno
- Chladivo  R410 
- Ultra kompaktní rozměry (šířka 19 cm)
- Možnost plně přizpůsobit barvy a design

OSLO

Monobloková klimatizace bez venkovní jednotky

Image

 

Oslo je nejvýkonnější klimatizací  Fintek s chladicím výkonem 3,0 kW. Ec  motory snižují spotřebu energie a zvyšují COP (Performance Coefficient) a EER (Index účinnosti). Ovládací panel na stroji, další nízkoteplotní systém a vnitřní systém výměny vzduchu jsou jen některé z hlavních plusů. S tloušťkou pouhých 24 cm jsou mimořádně kompaktní a mají atraktivní design a nespočet možností.

Vhodné pro velké plochy

Open Space, komerční prostory a zejména  historická centra, jejichž omezení územního plánování často ukládají nehospodárná a nevzhledná rozhodnutí. Přijatá řešení jsou nakonec složitá a mají velmi vysoké náklady na restrukturalizaci. Oslo nejlépe řeší oba problémy, potřebuje jen dva otvory na zdi.

Vnitřní výměna vzduchu

Otvor pro výměnu vzduchu je nezbytný pro zajištění konstantní výměny vzduchu asi 30-40 m3 / h. To je zvláště užitečné v ložnicích, kde má v důsledku přítomnosti lidí tendenci se zvyšovat hladina oxidu uhličitého (CO2). Výměna vzduchu, která obvykle v tradičních splitových strojích chybí, je u řady Oslo standardní.

Vhodné pro hotelové pokoje

Hotelové pokoje mohou vyžadovat různé podmínky prostředí v závislosti na jejich hostech. Mohou být neobsazeni na několik hodin a musí dosáhnout termohygrometrických komfortních podmínek v co nejkratším čase. Kromě toho je v krátkých letních obdobích a ve středních obdobích vyžadován rychlý bodový systém pro úpravu a vytápění. Pro tyto situace představuje Oslo nejlepší technické a ekonomické řešení.

Technická data

- Energetická třída topení.   A

- Energetická třída chlazení   A

- COPd - energetická účinnost topení      3.11
- EERd - Energetická účinnost chlazení   2,61
- Chladicí výkon.         3,480 kW / 11844 BTU
- Topný výkon.            4 200 kW / 14343 BTU
- Rozměry.                  1 000 x 580 x 245 mm

Panama

Maximální pohodlí po celý rok

Image

Panama je klimatizační jednotka bez venkovní jednotky speciálně navržená pro maximální pohodlí v každém ročním období. Lze jej použít jak s tepelným čerpadlem, tak is vodním systémem kotle, což pomáhá tradičním radiátorům nebo je zcela nahrazuje. Provoz zaručen při venkovních teplotách od -20 ° C do 52 ° C.

Bez venkovní jednotky

Panama je ideální pro budovy v historických centrech, kde předpisy zakazují tradiční venkovní jednotky, a dokonce i domy nebo budovy, kde je prioritou výzdoba a estetická čistota. Protože nevyžaduje připojení k lvenkovní jednotce, je to vynikající řešení  konkrétních instalačních problémů a může jej nainstalovat kdokoli bez nutnosti licence na chlazení.

Flexibilní a maskované mřížky

Panama je vybavena barvitelnými pružnými mřížkami pro rychlou a snadnou vnitřní instalaci. Mřížky mohou být natřeny v preferované barvě nebo v barvě fasády budovy. Na požádání jsou k dispozici speciální rošty, které se otevírají, pouze když je jednotka v provozu. Když jsou vypnuté, vyrovnají se se stěnou a dělají téměř neviditelné díry.

Technická data

Energetická třída topení                                                A
Energetická třída chlazení                                             A
COPd - energetická účinnost topení                         3.10
EERd - Energetická účinnost chlazení                      2,67
Chladicí výkon                                                  2,632 kW
Topný výkon                                                      2,730 kW
Množství vzduchu.                                           400 m³ / h
Rozměry                                       1 000 x 580 x 230 mm

Windy

Skutečnou revolucí je jednoduchost

Image

Windy je nová monobloková ekologická klimatizace složená z jediné ultra kompaktní vnitřní jednotky. Snadná instalace, není třeba žádná externí jednotka, pouze jeden otvor ve zdi.
Snadná instalace a snadné použití, to jsou dvě funkce, které umožňují komukoli používat Windy v jakékoli situaci: klimatizace pro kanceláře, ordinace, rekreační domy, byty v historických centrech, táborníky, počítačová centra a obytné kontejnery.
Windy transformuje jakékoli prostředí v krátkém čase na ostrov wellness a relaxace.


- Odvlhčování odpařováním vodní páry venku (pouze chlazení)
- Noční program: zdravý a klidný spánek
- Snadná personalizace: lakovatelný povrch umožňuje vlastní úpravy a barvy
- Velmi nízká spotřeba díky špičkové technologii
- Kompaktní a lehká
- Snadné a intuitivní dálkové ovládání
- Energetická třída A v chlazení i topení
- Vestavěný časovač umožňuje programovat čas, kdy se má klimatizace automaticky vypnout nebo zapnout.

Automatický restart

Windy si uloží vaše nastavení. Když je napájení obnoveno po výpadku napájení, všechna dříve zadaná nastavení se automaticky znovu nastaví. Monobloková klimatizace pak pokračuje v činnosti jako před přerušením.

Funkce autodiagnostiky

V případě poruchy nebo anomálie v činnosti klimatizace se samodiagnostický systém identifikuje příčinu vysláním výstražného signálu, aby se usnadnil zásah servisního technika.

Technická data

Energetická třída topení                                          A
Energetická třída chlazení                                       A
COPd - energetická účinnost topení.                  3.33
EERd - Energetická účinnost chlazení.               2.86
Chladicí výkon.                                            3,352 kW
Topný výkon                                                3,474 kW
Množství  vzduchu                                               490
Rozměry (LxHxP).                     560 x 630 x 290 mm.

Metropolis 12HP + R

Úspory a praktičnost v každém období

Image

Metropolis je inovativní klimatizační systém bez vnější jednotky, s výhodou, že je na vnější straně neviditelný a má rozumnou cenu. Jedná se o monoblok pro  budovy, kde je třeba respektovat městské dekory, v historických oblastech, kde je zakázáno použití vnějších jednotek, a při výměně „okenních“ klimatizací umístěných uvnitř kontejnerů na bydlení. Navrženo tak, aby poskytovala nejlepší pohodlí ve všech ročních obdobích, díky variantě + R, která využívá inovativní systém vytápění kombinovaný s tepelným čerpadlem, které vám umožní zahřát se i za extrémních chladných podmínek.

 

Rychlá a snadná montáž

Metropolis je nejlepším řešením pro rychlou instalaci: Nevyžaduje instalační firmu, protože je předem naplněn plynem R410 jako normální lednička a může jej také namontovat neprofesionální pracovník. Instalace vyžaduje pouze dva otvory 160 mm a upevňovací hmoždinky.

Neviditelné vnější mřížky

Standardní vybavení Metropolisu je doplněno dvěma flexibilními mřížkami, které lze snadno umístit zevnitř domu. Ty se otevírají a zavírají automaticky v závislosti na provozním režimu a proudění vzduchu. Když je stroj vypnutý, připoutají se k povrchu zdi, takže otvory jsou prakticky neviditelné.

Úspora energie s autorestartem

Řídící elektronika je připravena pro „okenní kontakt“, systém, který aktivuje automatické vypnutí jednotky při otevření dveří nebo oken. Po zavření oken nebo dveří bude jednotka pokračovat v činnosti od posledního naprogramovaného nastavení.

Technická data

Energetická třída topení                                       A
Energetická třída chlazení                                   A
COPd - energetická účinnost topení.              3.10
EERd - Energetická účinnost chlazení.           2,68
Chladicí výkon.                                       2,900 kW
Topný výkon.                  3 900 kW (2 900 + 1 000)
Množství  vzduchu                                  400 m³ / h
Rozměry.                                840 x 430 x 330 mm