Technické zařízení hal – Praha

logo Skyblade

H V L S

High Volume - Low Speed Podstropní ventilátory s velkým objemem vzduchu a malými otáčkami

HVLS ventilátor Skyblade

Podstropní ventilátory s malými otáčkami a velkým objemem vzduchu (HVLS) jsou mechanické ventilátory  o průměru větším než 2,1 m. HVLS ventilátory jsou obvykle stropní ventilátory, i když některé mohou být namontovány i na sloup. Ventilátory HVLS mají nízkou rychlost a distribuují velké množství vzduchu při nízké rychlosti otáčení – odtud název „vysoký objem, nízká rychlost“. Díky tomu , i když mají tyto ventilátory  ve srovnání s ostatními ventilátory velmi nízké otáčky za minutu mohou při svých velkých rozměrech distribuovat veliké množství vzduchu

Velikost těchto ventilátorů se může lišit od 2,8 m až do 7,3 m . To je jejich průměr od jednoho konce listu vrtule k druhému. Navíc mají i odlišný aerodynamický design. Listy  nejsou jako u normální ch ventilátorů, mají speciální aerodynamický design. Počet lopatek je také vyšší než u běžných ventilátorů.   Ventilátory Skyblade mají patentovaný profil listu vrtule pro lepší tlak vzduchu.

Instalace HVLS ventilatoru

Typické aplikace pro ventilátory HVLS jsou pro průmyslové a komerční instalace. V průmyslových instalacíc h jsou náklady na energie příliš vysoké a nepraktické pro velké prostory, ale poptávka po větrání a chlazení je stále vyšší. Ventilátory instalované v prostorech, jako jsou továrny, sklady, stodoly a distribuční střediska, mohou zabránit tepelnému stresu, zvýšit pohodlí pracovníků a produktivitu pracovníků i hospodářských zvířat. Ventilátory HVLS se používají také v komerčních prostorách, kde je klimatizace běžnější, ale zvýšený pohyb vzduchu od stropních ventilátorů může výrazně snížit náklady – lze očekávat  sníženi provozních nákladů až o 30% . Mezi typické komerční instalace patří nákupní centra, kancelářské budovy, budovy letištních terminálů, fitness centra,  školy apod.

Chladící efekt v létě

Snižte náklady na energii až o 30% minimalizováním teplotního rozdílu mezi stropem a podlahou – pokles rozdílu teploty o 8 ° C.

I když pohyb vzduchu nesnižuje skutečnou teplotu v prostoru, vnímaný odpařovací chladicí efekt vytvořený pohybem velkého množství vzduchu při nízké rychlosti přes vaši pokožku může způsobit, že se člověk cítí až o 8 ° chladnější!

Ventilátory SkyBlade  spolupracují se stávajícími chladicími systémy a díky tomu sníží náklady na energie o 30% , při zachování pohodlné teploty na stejné úrovni . Bez klimatizace nebo chladícího zařízení ? Žádný problém! I tak  budete mít daleko lepší pocit v horkých letních dnech díky ventilátorům  SkyBlade!

 

Benefity HVLS ventilátorů - chlazeníKombinace HVLS Ventilátorů s adiabatickým chlazením

Kombibace HLVS a adiabatiky

Je to kombinace ventilátoru HVLS a adiabatických chladících jednotek. Cílem je využítí obou výhod obou systémů. Díky čerstvému ochlazenéu vzduchu z adiabatických jednotek Coolbreeze a velkým objemem  pomalu mísenému vzduchu z ventilátoru HVLS získáte dokonalé prostředí s nejnižšími náklady. Čerstvý ochlazený vzduch se dostanedo každého rohu. Pokud použijete adiabatické chlazení s potrubními rozvody , je to nákladnější a ještě se vzduch nedostane všude jakos HVLS ventilátory. Samotný ventilátor HVLS může zajistit cirkulaci vzduchu, ale to není úplně ideální řešení, protože v horkém období lidé potřebují ochlazený  a čerstvý vzduch.

 

Co je kombinace adiabatického chlazení a podstropních HVLS ventilátorů ?

Adiabatické chlazení

Kombinací ventilátoru a adiabatické jednotky realizujete dokonalé řešení pro chlazení a větrání velkých prostor, bez ohledu na to, zda jsou uvnitř nebo venku. Výjimečná výhoda adiabatického chlazení spočívá v tom, že ve srovnání s tradičním kompresorovým chlazením  můžete snížit teplotu vzduchu s pouze 20% spotřebou energie, ale je třeba , aby výstup chladného vzduchu byl pod stropem. 

Jedinečnou výhodou HVLS ventilátoru  je vysoký objemová  pohybu vzduchu při nízkých otáčkách, přičemž každý ventilátor umožňuje pokrytí více než 1000 m2.  HVLS ventilátory a adiabatické jednotky využívají obou výhod a mohou uživatelům poskytovat optimalizované prostředí pro větrání a chlazení.

Podpora vytápění

HVLS ventilátory SkyBlade nepomáhají jen v letních horkých dnech pro snážení teplot . Mohou také snížit vaše účty za topení a udržet vás tak  v pohodlí po celý rok.

Teplo generované topnými jednotkami i stroji stoupá ke stropu, kde se shromažduje. Způsobující teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem, což může být ař překvapivě velký rozdíl. Při použití HVLS ventilátorů SkyBlade můžete teplo “ recyklovat“  pomalým a rovnoměrným stlačováním zachyceného tepla na úroveň lidí a pracovní plochy, aniž byste způsobili průvan.

Tato nová rovnoměrná teplota v prostoru vám umožní snížit nastavení termostatu, prodloužit životnost zařízení a pvýsledkem je významné snížení provozních nákladů – v některých případech přes 30%!

Benefity HVLS ventilátorů - topení

Chcete vědět více? zanechte nám Zprávu