Technické zařízení hal – Praha

Fresh-Aire UV aktualizace o účinnosti UV dezinfekčních systémů proti SARS-CoV-2 (nový koronavirus)
Aktualizováno 15. července 2020

Jako jeden z předních světových poskytovatelů ultrafialových dezinfekčních systémů se Fresh-Aire UV domnívá, že je důležité být co nejtransparentnější a vysvětlit základy a proměnné, které ovlivňují inaktivaci koronaviru a dalších patogenů pomocí UVC germicidních technologií.

Fresh-Aire UV systémy jsou testovány a validovány proti bakteriím, virům, plísním a plísním. UV-systémy Fresh-Aire byly testovány a dosahují až 99,999% snížení mikroorganismů. K určení účinnosti je třeba se zabývat řadou faktorů, mezi něž patří mimo jiné aplikace, jako je dezinfekce povrchu nebo vzduchu, rychlost a teplota vzduchu, rychlosti recirkulace a doba setrvání, jakož i specifický biologický cíl. Fresh-Aire UV systémy jsou instalovány v jednotce HVAC a / nebo potrubí a jsou navrženy tak, aby dezinfikovaly povrchy a vzduch, protože cirkuluje ventilačním systémem a znovu se zavádí zpět do obývacího nebo pracovního prostoru. UV dávka může být měřena několika způsoby, včetně mililitrů na centimetry2 (mJ / cm2).

Každý mikroorganismus vyžaduje pro inaktivaci specifickou dávku UVC, včetně nového koronaviru. UV dezinfekce se po desetiletí používá při úpravě vody; tyto hodnoty mikrowatt byly použity jako reference pro měření UVC účinnosti proti velkému průřezu mikroorganismů. Zatímco UV systémy Fresh-Aire nebyly testovány proti viru SARS-CoV-2, který způsobuje COVID-19, UV systémy Fresh-Aire byly testovány a prokázány jako účinné proti patogenům, které pro inaktivaci vyžadují ještě vyšší dávky UVC.