Často kladené otázky

 

Jak evaporační klimatizace funguje?

Výparníkové klimatizační zařízení je v podstatě konstrukce, obsahující ventilátor a speciální porézní desky. Tyto vložky jsou stále udržovány vlhké pomocí čerpadla a rozprašovačů. Díky proudícímu horkému vzduchu se voda ve vložkách se odpařuje, energie nutná k odpařování se odebírá ze vzduchu a ten se tímto procesem ochlazuje. Větrák potom žene chladný proud do místnosti, vyrovnává teplotu a zároveň zvlhčuje a čistí vzduch.

Stanislav Choutka - Technické Zařízení Hal

Je evaporační klimatizace vhodná pro zdraví?

Chceme vás ujistit, že je pro zdraví tou  nejlepší variantou. Čistí ovzduší, používá 100% čerstvého vzduchu, který není suchý jako u chladících přístrojů. Je velmi vhodný k udržení správné úrovně vlhkosti vzduchu a ta je dobrá nejen pro lidi, ale také pro nábytek, květiny, knihy atd. Nevytváří statickou elektřinu v podlahových krytinách. Obvzlášť osoby trpící astmatem, či jinými obtížemi dýchacího ústrojí, pocítí úlevu při používání EVAPORAČNÍCH KLIMATIZACÍ. 

 

Jak velká je spotřeba energie?

  

To se liší modelu od modelu, ale v porovnání s ostatními chladícími systémy evaporační klimatizace používá asi desetinu elektrické energie.  Takže provozní náklady jsou velmi nízké. Motory využívané v průmyslových modelech jsou jednofázové 1,000 wattové, potom je elektrická spotřeba pouze 1 kW / h., u jednoho motoru, tedy minimální hodnota ve srovnání se spotřebou ostatních zařízení.

 

Zvyšuje evaporizační klimatizace vlhkost vzduchu?

Ano, vlhkost se mírně zvýší. Není to ale zřejmé, ledaže místnosti zavřete a nevětráte. Místnost není vhodné zavírat. Nechte otevřeno, těšte se z čerstvého chladného vzduchu a nepatrné zvýšení vlhkosti ani nezaznamenáte.

 

Jaká je maximální doporučená vlhkost? 

Pro dobré výsledky potřebujeme maximální vlhkost v nejteplejší části dne, aby nepřesáhla více než 60%. Organizace Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučila kvůli lidskému zdraví a komfortu, aby se vlhkost vzduchu pohybovala mezi 50 až 65%. Příliš suchý vzduch, často chlazený tradičními klimatizacemi, není pro lidský organismus vhodný, protože vysuje kůži  mokré části lidského těla. Vzduch z evaporačních zařízení poskytuje správnou vlhkost pro lidské zdraví.

 

Proč musím větrat?

Pro dosažení nejlepších výsledků, vždycky umožněte vzduchu z chladiče proudit skrze místnost. To zajistí, že budete mít stálou dodávku čerstvého vzduchu a teplý vydýchaný je vytlačen ven. Další výhodou je, že ovzduší v továrnách a obchodech je vždy čisté. Evaporační klimatizace eliminuje výpary, svářečské kouře, výfukové plyny automobilů atd. Pokud se v prostoru nachází kouř, tak vysávače jej pomůžou klimatizacím odstranit.  U výparných klimatizací, vysávače pomohou vzduchu k rovnoměrnému rozmístění přes daný prostor.

 

Kolik času zabere údržba?

Velmi málo. V závislosti na stupni znečištění prostředí (hlavně prach a špína)  budete potřebovat pouze vyčistit nádrž na čistou vodu, a to na konci každé sezóny. Patentovaný čistící systém provádí vypuštění každou 3 hodinu pokud není jednotka v provozu. Speciální filtry se mění podle náročnosti provozu jednou za 3 až 6 let.

 

Pro zajímavost.

Někdy se můžete setkat s výrazem adiabatické chlazení. Výraz adiabatické chlazení odpovídá tvrzení trochu těhotná. Je to něco, co neexistuje. Níže je definice adiabatického děje. Po přečtení sami pochopíte.:

Adiabatický děj je termodynamický děj, při kterém nedochází k tepelné výměně mezi plynem a okolím. Děj probíhá při dokonalé tepelné izolaci, takže soustava žádné teplo nepřijímá ani nevydává. Za adiabatický lze pokládat takový děj, který proběhne tak rychle, že se výměna tepla s okolím nestačí uskutečnit.

 

Kontaktní informace

Křídloplavec s.r.o.
Argentinská 286/38
Praha 7
17000
Česká republika
IČ:
05206588
DIČ
CZ05206588
www.chladimemlhou.cz www.dverniclony.cz www.thermobiledily.cz

Máte dotaz ?

Napište nám