Často kladené otázky

 

Jak evaporizační klimatizace funguje?

Výparníkové klimatizační zařízení je v podstatě konstrukce, obsahující ventilátor a speciální porézní desky. Tyto vložky jsou stále udržovány vlhké pomocí čerpadla a rozprašovačů. Díky proudícímu horkému vzduchu se voda ve vložkách se odpařuje, energie nutná k odpařování se odebírá ze vzduchu a ten se tímto procesem ochlazuje. Větrák potom žene chladný proud do místnosti, vyrovnává teplotu a zároveň zvlhčuje a čistí vzduch.

Stanislav Choutka - Technické Zařízení Hal

Jsou evaporizační klimatizace pro naše zdraví vhodné?

Chceme vás ujistit, že jsou velmi dobré pro zdraví. Čistí ovzduší, používá 100% čerstvého vzduchu, který není suchý jako u chladících přístrojů. Je velmi vhodný k udržení správné úrovně vlhkosti vzduchu, která je dobrá nejen pro lidi, ale také pro nábytek, květiny, knihy atd. Nevytvářejí statické elektřiny v podlahových krytinách. Mnoho trpících astmatem pocítí úlevu při používání EVAPORIZAČNÍCH KLIMATIZACÍ. 

 

Jak velká je spotřeba energie?

To se liší modelu od modelu, ale v porovnání s ostatními chladícími systémy, tak evaporizační klimatizace používá asi desetinu z elektrické energie.  Takže provozní náklady jsou velmi nízké. Motory využívané v průmyslových modelech jsou jednofázové 1,000 wattové, potom je elektrická spotřeba pouze 1 kW / h., u jednoho motoru, tedy minimální hodnota ve srovnání s potřebami ostatních zařízení.

 

Zvyšuje evaporizační klimatizace vlhkost vzduchu?

Ano, vlhkost zvýší mírně. Není to ale zřejmé, ledaže se zavřete do místnosti – místnost nikdy nesmí být uzavřena - ponechte otevřeno, těšte se z čerstvého vzduchu ochladí a už nikdy nezaznamenáte nepatrné zvýšení vlhkosti

 

Jaká je maximální doporučená vlhkost? 

Pro dobré výsledky potřebujeme maximální vlhkost v nejteplejší části dne, aby nepřesáhla více než 60%. Organizace O.M.S. (Organización Mundial de la Salud) doporučila kvůli lidskému zdraví a komfortu, aby se vlhkost vzduchu pohybovala mezi 50 až 65%. Příliš suchý vzduch, často chlazený tradičními klimatizacemi, není pro lidi zdravý, protože vysuje kůži  mokré části lidského těla. Vzduch z evaporačních zařízení poskytuje správnou vlhkost pro lidské zdraví.

 

Proč musím nechat dveře otevřené?

Pro dosažení nejlepších výsledků, vždycky umožněte vzduchu z chladiče proudit skrze místnost. To zajistí, že budete mít stálou dodávku čerstvého vzduchu a ten teplý vydýchaný je vytlačen ven. Další výhodou je, že ovzduší v továrnách a obchodech je vždy čistý, eliminuje výpary, svářečské kouře, výfukové plyny automobilů atd. Pokud se v prostoru nachází kouř, tak vysávače jej pomůžou klimatizacím odstranit.  U výparných klim,atizací, vysávače pomůžou vzduchu být rovnoměrně rozmístěným přes továrnu.

 

Kolik času zabere údržba?

Velmi málo. V závislosti na stupni znečištění prostředí (hlavně prach a špína)  budete potřebovat pouze vyčistit nádrž na čistou vodu, a to na konci každé sezóny. Patentovaný čistící systém provádí vypuštění každou 3 hodinu pokud není jednotka v provozu. Speciální filtry se mění podle náročnosti provozu jednou za 3 až 6 let.

Kontaktní informace

Křídloplavec s.r.o.
Rybná 716/24
Praha 1 Staré město
110 00
Česká republika
IČ:
05206588
DIČ
CZ05206588
www.chladimemlhou.cz www.dverniclony.cz www.thermobiledily.cz

Máte dotaz ?